Language

Katowice

 

Czas na Katowice, gdzie bije serce Górnego Śląska! Dowiedz się, dlaczego uznawane są za „polskie Chicago”, ale przez kilka lat były też Stalinogrodem… Odkryj stare familoki w dzielnicy Nikiszowiec, gdzie górnicza historia przenika się ze współczesnym światkiem artystycznym.

Posmakuj modrej kapusty i wybornego piwa, pogodoj po ślunsku, zatańcz trojaka! Przed Tobą zadania, które ukażą Ci bogactwa i kontrasty Katowic - wciąż mało znanej stolicy największego zagłębia przemysłowego Polski!

 
 

Katowicki rynek i śródmieście, osiedla górniczych familoków, szyb kopalni „Wieczorek”, 16 budynków „polskiego Chicago”, Szlak Polskiego Modernizmu, Spodek, bohaterowie filmów Kutza, Majewskiego i Kidawy-Błońskiego, zawiłości ślunskiej gwary...

W tym klimacie czekają na Ciebie wyjątkowe i emocjonujące zadania. Poznaj autentyczny charakter Katowic, uczestnicząc w naszych grach!

 


"Cała Polska w cieniu Śląska!"

ODKRYWASZ SOCJALISTYCZNE I NOWOCZESNE OBLICZE KATOWIC

P oznaj pełną kontrastów architekturę i atmosferę stolicy Górnego Śląska. Czeka na Ciebie szereg zadań i przygód na Szlaku Polskiego Modernizmu. Zawitaj do pierwszego w Polsce drapacza chmur oraz do poniemieckich górniczych osiedli i odkryj gierkowski PRL na bogato!

W trakcie misji zetknij się z prawdziwymi Ślązakami, przejedź się kultowym samochodem, zagraj przez chwilę z zespołem „Śląsk” i nagraj scenę do kolejnego filmu Kazimierza Kutza. Spróbuj swoich sił w lepieniu ślunskich kluchów i posmakuj najlepszego piwa w regionie. Stań po dobrej stronie w Powstaniu Śląskim, a z działaczem partyjnym odleć z dumy w kosmos - pod Spodkiem! Nieznane Katowice zapraszają na odlotową grę miejską!


czas trwania:
2-4h
zamów:
katowice@cityadventure.pl

"Złoto na Nikiszu, czyli odkrywamy Nikiszowiec!"

WCHODZISZ W SKÓRĘ GÓRNIKA I ZGARNASZ PODZIEMNĄ FORTUNĘ

D oświadcz katowickiej historii podczas tajnej gry na "Nikiszowcu" – klimatycznej, poniemieckiej dzielnicy górników sprzed 100 lat. Wciel się w rolę górnika: Twój przyjaciel ukrył złoto wydobyte w kopalni "Giesche".

Niestety Tadek zaginął, pozostawiając jedynie wskazówki… Podążaj za nimi i znajdź je jako pierwszy! Czekają na Ciebie z górniczej kultury Śląska. Wejdź do typowego, robotniczego mieszkania. Skosztuj lokalnych specjałów. W szybie "Wilson" zrozum sztukę nowoczesną, w kościele na rynku wczuj się w śląską duchowość, a w bramach, zaułkach i lokalnych barach – wciągnij się w autentyczny klimat dzielnicy familoków.


czas trwania:
2-4h
zamów:
katowice@cityadventure.pl

(+48) 511 048 448


Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej...