Language
 

Czas na Katowice, gdzie bije serce Górnego Śląska! Dowiedz się, dlaczego uznawane są za „polskie Chicago”, ale przez kilka lat były też Stalinogrodem… Odkryj stare familoki w dzielnicy Nikiszowiec, gdzie górnicza historia przenika się ze współczesnym światkiem artystycznym.

Posmakuj modrej kapusty i wybornego piwa, pogodoj po ślunsku, zatańcz trojaka! Przed Tobą zadania, które ukażą Ci bogactwa i kontrasty Katowic - wciąż mało znanej stolicy największego zagłębia przemysłowego Polski!

 


„Belle Epoque”

PODĄRZASZ PRZEZ EPOKĘ MASZYNY I PARY

H istoria Katowic sięga późnego średniowiecza, ale to XIX w. był przełomem w powstawaniu nowoczesnego ośrodka miejskiego. Zobacz, gdzie powstała pierwsza karczma, jak wprowadzano oświetlenie gazowe oraz którędy „szedł” wodociąg. Bądź uczestnikiem wydarzeń, które doprowadziły do rozbudowy miasta i zajęcia przez niego dominującej roli na Górnym Śląsku.

Pod okiem kolejarza zmierzysz się z XIX-wieczną biurokracją i wraz z sołtysem zaprojektujesz godło Katowic. Para w ruch!


czas trwania:
2-4h
minimalna ilość graczy:
10-15
zamów:
katowice@cityadventure.pl

„Paranormal Katowice”

SPOTYKASZ POTOMKÓW PRZYBYSZÓW Z KOSMOSU

T ajemniczy spodek, starożytny język kosmitów, najcenniejsze paliwo we wszechświecie. Rooswell’47 to była tylko przykrywka. Poznaj historię potężnego spisku. Zdobądź najcenniejszy kruszec, jaki kiedykolwiek został odnaleziony. Wyrusz w zabawną i pełną przygód wędrówkę po dzisiejszych Katowicach. Odkryj nieznane miejsca oraz historię nie z tej ziemi.

Odwiedzisz Aleję Gwiazd Siatkówki i spotkasz się z legendarną postacią, której nikt nie widział na oczy. Na Placu Stanisława Barei pogodosz po ślunsku i dalej – wypijesz gorzołkę przy szynkwasie.


czas trwania:
2-4h
minimalna ilość graczy:
10-15
zamów:
katowice@cityadventure.pl


„Złoto na Nikiszu”

WCHODZISZ W SKÓRĘ GÓRNIKA I ZGARNASZ PODZIEMNĄ FORTUNĘ

D oświadcz katowickiej historii podczas tajnej gry na Nikiszowcu - klimatycznej, poniemieckiej dzielnicy górników sprzed 100 lat. Twój przyjaciel ukrył złoto wydobyte w kopalni Giesche.

Niestety Tadek zaginął, pozostawiając jedynie wskazówki… Podążaj za nimi i znajdź fortunę jako pierwszy! Czekają na Ciebie zadania górniczej kultury Śląska. Skosztuj lokalnych specjałów. W Szybie Wilson zrozum sztukę nowoczesną, a w bramach, zaułkach i lokalnych barach – wciągnij się w autentyczny klimat dzielnicy familoków.


czas trwania:
2-4h
minimalna ilość graczy:
10-15
zamów:
katowice@cityadventure.pl

 

„Odkryj i-Katowice”

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O MIEŚCIE DZIĘKI PYTANIOM, QUIZOM I VIDEO

 
 

Zapytaj również o scenariusze szyte na miarę!

 
 

Skontaktuj się z nami

(+48) 511 048 448


 
 
 
Call Now Button