Language

Łódź

 

Wejdź do Łodzi i odkryj trzecie miasto Polski, które z „Ziemi Obiecanej” przemysłu stało się mekką designerów i filmowców.

W trakcie gry miejskiej przemierzysz morze łódzkich kontrastów i szlaki 4 kultur, które od 200 lat tworzą duszę miasta.

 
 
 

 

Fabryczny świat „Ziemi Obiecanej” Reymonta, spotkanie z Tuwimem, Rubinsteinem i dziewiętnastowiecznymi fabrykantami, Synagoga Reicherów, przędzalnie, łódzkie podziemia i prażoki oraz zaginiona rzeka Łódka, robotnicza wódka z knedlem w barze, gwiazdy łódzkiej bajki i filmu, nowoczesny street art i design w Łodzi XXI wieku.

W tym klimacie czekają na Ciebie emocjonujące zadania… Zapraszamy do gry!

 


"Wejdź do Łodzi"

WYRUSZASZ W PODRÓŻ DO ZIEMI OBIECANEJ POLSKIEGO PRZEMYSŁU
Miejsca, ludzie i słynne kontrasty Łodzi w XIX i XX wieku.

D otrzyj do źródeł Łodzi, gdzie przed 200 laty narodziła się jej przemysłowa potęga. Poczuj klimat „Ziemi Obiecanej” Reymonta, napisz wiersz z Tuwimem, zagraj z Rubinsteinem i namaluj łódzki pejzaż z Behrmanem. Przemierzając Pietrynę, Księży Młyn i ulice Śródmieścia spotkaj m.in. słynnego fabrykanta, tkacza, papiernika i robotniczych rewolucjonistów. Odnajdź Plastusia, Misia Uszatka i inne gwiazdy łódzkiego filmu.

Tylko krótka przejażdżka PRL-owskim samochodem dzielić Cię będzie od fabrycznego baru, w którym skosztujesz łódzkich prażoków i robotniczego bimberku. Aktywny scenariusz, zróżnicowane zadania i oryginalni aktorzy to podstawa wyjątkowego doświadczenia i emocji, które czekają na Ciebie podczas naszej gry miejskiej. Wejdź z nami do Łodzi i wyrusz w niesamowity rejs po mieście!


czas trwania:
2-4h
zamów:
lodz@cityadventure.pl


"Kręcimy Ziemię Obiecaną"

WIELOWYMIAROWA PODRÓŻ W CZASIE DO CZASÓW PRL I REWOLUCJI PRZEMYSŁOWEJ

R Rozpoczynamy grę pośród starych kamienic Łodzi, gdzie przeplatają się wpływy polskie, niemieckie, żydowskie i rosyjskie. Smakując kontrastów dawnej i współczesnej Łodzi, przeskocz w czasie do epoki PRL, a konkretniej w "przerwaną dekadę" lat 70-tych. Tu czekać na Ciebie będzie wielkie wyzwanie filmowe! To właśnie Twoja drużyna wygrała w konkursie na nakręcenie filmu „Ziemia Obiecana”, oczywiście na kanwie słynnej powieści Reymonta.

W czasach Edwarda Gierka zrobienie filmu nie jest jednak takie proste… Musisz pozyskać słynnego reżysera, aktorów, a także zdobyć trudno dostępne w PRL-u środki i sprzęt filmowy. Na szczęście nie brakuje Ci sprytu i kreatywności. Łódzka Szkoła Filmowa czeka na ten film, ale zanim osiągniesz swój cel i zdobędziesz nominację do Oscara, przeżyjesz Cię niesamowite doświadczenie: podróż w klimaty i smaki filmowej Łodzi!


czas trwania:
2-4h
zamów:
lodz@cityadventure.pl

(+48) 511 048 448


Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej...